Nahideler ve Diğerlerinin günü..

[blog!.png]

Ulan yazmayalı bayağı olmuş sanırsam ama iyidir iyi.. Uzatmadan gireceğim biliyorsunuz ki bugün Anneler Günü gayet hemen hemen herkesi ilgilendiren birgün ve herkesin annesini kutluyorum. Şimdi kutsallığından, cennet-ayaklar kombinasyonundan falan bahsetmeyeceğim. Zaten her yerde zaten şu tırto öper sever yalar beni annem çalıyor messenger, facebook, myspace iletilerinde falan derken Anlamazdın, Beggin' gibi kanser edici bir sendromu daha yaşar olduk.. Neyse ki yarın bitiyor bu tantana..

Durum şu ki benim hali hazırda pek annem ile aram olmadığından dolayı bu durumu sevgili babaannem ile gideriyorum.. Saat 13 sularındayız sanırım ve ben günün bu zamana kadar geçen dönemini fırça yiyerek geçirdim bu da şamaroğlanı konumuna getirdi bizi lakin olsun.

8:30am

Bu saatte uyandım messenger'a baktığımda Irmak fırça kaymış uyumamıştı, anneler gününü kutladım ağzıma sıçtı sonra telefon ettim sorunu hallettim, evet.

9:30am

Bu saatte çiçekçiye gittim ve papatya aldım ve kahvaltı itibariyle babaanneme verecektim ki hayvanlığımdan mı diyeyim ortadaki sucuklu yumurta olmasının verdiği rahatlıktan mı çiçekleri sehbaya bıraktım ve aynen "-Ooo kaynanam seviyormuş sucuklu yumurta he mi?" diyerek ekmeği bandım yumurtaya.. Arkadaşım o an babaannem ile karşılıklı bir bakışmamız var; resmen terlikle dövdü kadın beni.. Sonra eşekliğimi anlayıp çiçekleri verdiğimde "-Ben Sardunya istemiştim!" diye tepki verince benim kafa dank etti buda demek oluyordu ki ikinci kez çuvallamıştık.. O kadar tersliğin ardından gönlünü almak için fırın sütlaç alarak ben yaptım dememe ne demelisiniz?

11.00am

Çuvallamış bir birey olarak avare avare sevdiğim birkaç arkadaşımın annesini kutlamak için evden çıktım.. Birisine gittiğimde kapıyı açan olmadı diğerlerine gittiğimde de hayırsız etiketi yedim ve akabinde tekrar seri ve kombo halinde fırçalar yemek suretiyle şamar oğlanı oldum..


12.15am

5 yıllık eski kızarkadaşının annesine tereddütler içinde mesaj atsamda cevap gelmedi, üzülmedim zira çok severim hala Emel Teyze'yi ben..


Ama zira bugünden çıkardığım ders şudur ki; "Benim neyime ulan anneler gününü aktif birey olarak kutlamak?" Sonra içim rahat bir şekilde pazar gününü dedemden çaldığı ferah pijama ile yatakta geçirme kararı aldım, aferim bana.

0 Gundik:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.